Pierwszy ma znaczenie, bo… jest pierwszy i wyjątkowy…

To, co pierwsze jest najważniejsze, ma największe znaczenie w życiu oraz kosmosie. Pierwsza godzina życia, pierwszy pocałunek, pierwsze spotkanie, pierwsze zakochanie, pierwsze małżeństwo, pierwsza szkoła, pierwsza praca, pierwsza pensja, pierwsza emerytura.

Pierwsze zazwyczaj znaczy najważniejsze oraz wyjątkowe. Pierwszy ma duży sens, bo to liczebnik uprzywilejowany. Pierwsza pomoc po wypadku przesądza często o życiu i jego kontynuacji. Niejedna osoba pragnie spędzać czas pozytywnie, dobrze, w sposób wyjątkowy, dynamicznie, bez nudy, bez rutyny i powtarzalności, bez stałych zobowiązań oraz obowiązków.

time photoKażda osoba pragnie mieć coś pierwszego, wyjątkowego oraz unikatowego, niespodziewanego oraz niespotykanego. Liczba 1 kojarzy się z pomysłowością, przebojowością oraz kreatywnością, aktywnością oraz inteligencją, niezależnością i chęcią działania, podejmowaniem wyzwań i szukaniem wyjątkowości w życiu. Podejmowanie decyzji i konsekwencje z nimi związane, doświadczenia i przygody – to wszystko jest domeną liczby jeden, która nie znosi powtarzalności.

Co jeszcze kojarzy się z jedynką? Wolność, niezależność, samodzielność, dynamizm, żądność wrażeń i wiedzy, niechęć do rutyny i stałych zobowiązań, pełnych powtarzalności. To wszystko wpisane jest w liczbę jeden i tym należy się zająć. Krótkie projekty, szybkie działania, spontaniczność, ryzyko – to kojarzy się z jedynką.

Dlatego godzina pierwsza to czas wyzwań, przygód, braku stagnacji, braku obowiązków oraz zobowiązań. Z tą liczbą kojarzy się bursztyn, wyjątkowy kamień o wielu kolorach, najczęściej żółtym i pomarańczowym, ale niekoniecznie, bo barw tego cennego kamienia jest bardzo wiele. Mogą być niebieskie, zielone, czerwone jantary.

Jedynka to liczba szczęśliwa, bo wszystko to, co daje szczęście człowiekowi jest szczęśliwe. Zachęcamy do analizowania tego, co pierwsze, wyjątkowe oraz unikatowe. Wszystko to, co pierwsze ma ogromne życiowe znaczenie. I o tym zawsze warto pamiętać.

Autor: znaczenie godzin