Optymalizacja SEO to nic innego jak działania polegające na dostosowaniu strony www do wymogów, jakie stawiają przed nimi przeróżne wyszukiwarki – zwłaszcza Google. Bazuje ona na analizie witryny internetowej pod kątem jej zawartości – zarówno kodu, treści jak i grafiki oraz pozostałych elementów – i ich ewentualnej zmianie,

wspomagając tym samym działania pozycjonerskie. Optymalizacja stron www to podstawowe działanie, jakie wykonuje pozycjoner przed przystąpieniem do właściwych prac.
Działania, jakie należy wykonać podczas optymalizacji, pokazuje między innymi audyt SEO, czyli bezpośrednia analiza takiej strony, ukazująca jej wszelkie niedoskonałości i rzeczy przeznaczone do natychmiastowej modyfikacji. Optymalizacja stron www pomaga witrynie osiągnąć lepsze wyniki w wyszukiwarkach internetowych – przy niektórych fraza sama optymalizacja pozwala na skok strony o kilka oczek! Audyt SEO pozwala zaś na szybkie i efektywne wykrycie takich czynników, które mają znaczący wpływ na pozycję Twojej strony w Google oraz na to, w jaki sposób szybko ją wypozycjonować na określone miejsca. Audyt umożliwia między innymi takie wybranie słów i fraz kluczowych, aby zyskać z nich największą liczbę odwiedzin strony i największą konwersję (np. liczbę klientów dokonujących zakupów). Na podstawie audytu pozycjoner dokonuje pełnej optymalizacji serwisu – zmienia treść, grafikę, nagłówki, ustawia niezbędne przekierowania i linkowanie wewnętrzne, tworzy niekiedy nawet dodatkowe zakładki i podstrony, pozycjonowane następnie na tzw. długi ogon.

Aby mieć pewność, że Twoja strona zaistnieje w Google, będzie odwiedzana przez internautów i potencjalnych klientów, warto skorzystać z oferty naszej firmy, zajmującej się nie tylko pozycjonowaniem strony, ale również wykonywaniem audytów SEO oraz pełnej optymalizacji. Swoim klientom gwarantujemy wysoką jakość usług, rzetelność w ich wykonywaniu, precyzję oraz przede wszystkim olbrzymie doświadczenie w dziedzinie pozycjonowania, dzięki którym Twoja strona bardzo szybko trafi na najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie wraz z optymalizacją stron daje nam i naszej firmie o wiele większe możliwości rozwoju, głównie poprzez reklamę internetową i jej wysoką skuteczność. Żeby dorównać najlepszym – a nawet ich wyprzedzić – nie trzeba wcale wiele inwestować i wydawać niemałej fortuny na kampanie marketingowe i reklamowe. Obecnie, w dobie Internetu i usług internetowych, to właśnie pozycjonowanie okazuje się najmniej skomplikowaną, najtańszą i najefektywnieszą metodą na pozyskanie klientów i zwiększenie zysków finansowych firmy. A pozycjonowanie wspierane przed odpowiedni audyt SEO i właściwą optymalizację stron jest już połową sukcesu.